TARİHÇE

Şirketimizin Kurucusu Fikri KEÇELİ, 1959 yılında inşaat müteahhitliğine başlamıştır. 1959-1985  yılları arasında Fikri KEÇELİ, Keçeli İnşaat olarak Türkiye’de sayılı müteahhitlik hizmetlerini gerçekleştirmiştir.

Bu yıllar içinde Üniversite kampüsleri, oditoryum ve laboratuar binaları, çok katlı özel okullar, hastane binaları, kamu sektörüne ait çok sayıda lojman, otel, yazlık ve kışlık site inşaatları, şehir içi apartman ve büro binaları gibi çok sayıda yapı ile bira fabrikası, elektrolitik bakır fabrikası gibi sanayi yapıları, yol, kanal, elektrifikasyon ve benzeri altyapı inşaatları, firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.

1986 yılında daha evvel şahıs firmaları olarak çalışan müteahhitlik grupları birleştirilmiş, Hedef İnşaat Yatırım ve Ticaret A.Ş. adı ile bugünkü şirketimiz meydana gelmiştir. Şirketimiz Kuruluşundan itibaren çeşitli ilklere de imza atmıştır. Türkiye’nin ilk Aliminyum Cephe Uygulaması, ilk Alışveriş Merkezi Projesi, İlk Bream (Yeşil Bina) Serftikalı  özel iş merkezi projesi, gibi yenilikler vizyonumuzun birer parçasıdır.

1986- 2000 arası bir çok resmi proje’ de imza atan Hedef İnşaat  2000’li yıllarda Devlet Taahhüt işinden çekilerek özel projelere ağırlık vermiştir.Tamamı firmamıza ve ortaklarımıza ait arazilerde çeşitli projeler gerçekleştirdik. İş merkezleri, villalar ve konutlar, residancelar, sanayi tesisleri, alışveriş merkezleri ile toplamda yaklaşık 400.000 m2 kapalı alan inşasına, 2.000.000 m2 alanın alt yapısına  ve daha birçok projeye imzamızı attık.

“Kubbede bırakılacak hoş seda” mutlak hedefimizdir.